Československá armáda - předchůdce Armády České republiky

Náhodný citát z historie Armády České republiky:

Pplk. Dr. Pavel Minařík, CSc. před LT-35 v tankovém muzeu v Aberdeenu

Mgr. Pavel Šrámek

Dr. Pavel Minařík, CSc. (*1963)

Archivář Vojenského ústředního archivu v Praze, zabývá se československými vojenskými dějinami ve 20. století, především organizační a dislokační výstavbou armády po roce 1945. Publikuje v odborných časopisech, je autorem jedné a spoluautorem několika dalších publikací.

Mgr. Pavel Šrámek, Ph.D. (*1973)

Archivář Státního okresního archivu ve Zlíně, zabývá se československými vojenskými dějinami v 1. polovině 20. století, především osudy významných vojáků a vztahy mezi politiky a velením armády. Publikuje v odborných časopisech, je autorem jedné a spoluautorem dalších publikací.

 

Tyto stránky jsou zaměřeny na historii československé armády od jejich prvních okamžiků až po současnost - kterou je Armáda České republiky. Jejich smyslem je poskytnout zájemcům o historii Armády České republiky co nejvíce informací, které se nám podařilo shromáždit. V prvé řadě půjde o naše již publikované články, časem by se měly objevit i další zajímavé materiály (již jsme umístili např. útvary AČR a chronologii výstavby armády). Dále chceme upozorňovat na nové knihy o československé armádě, které vyjdou. V rámci našich možností jsme ochotni odpovědět i na Vaše případné dotazy. Doufáme, že naše aktivita napomůže k Vašemu seznámení s málo známými či zapomenutými událostmi z československých dějin.

P. Minařík & P. Šrámek

NAVRCHOLU.cz